Regulamin sklepu

Regulamin określa zasady zakupów w sklepie www.technika100v.pl

 

I. Informacje ogólne1. Właścicielem sklepu internetowego Technika100v jest firma AVIO Tomasz Nogieć zarejestrowana przy ul. Nowowiejska 55, 32-300 Olkusz. NIP: 637-215-38-55

 

2. Biuro Handlowe Technika100v w Olkuszu jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 09.00 do 17.00.

Regulamin określa zasady zakupów w sklepie www.technika100v.pl . Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

 

3. Zespół sklepu technika100v dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 10 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość. Ten paragraf stosuje się jednak wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, przed podjęciem decyzji o zakupie prosimy o kontakt z nami.

 

4. Informujemy również, że prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.61 Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.

 

5. Wszystkie produkty oferowane w sklepie technika100v.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

 

6. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych www.technika100v.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). W przypadku braku innych ustaleń, wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

 

7. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą być podstawą do roszczeń. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z nami. Informujemy również, że prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.61 Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny.II. Zasady zamawiania

 

1. Zamówienia przez internet można składać 24 godziny na dobę przez cały rok. Zamówienia złożone w dni powszednie , w soboty oraz w niedziele i święta, rozpatrywane są kolejnego dnia roboczego.

 

2. Zamówienia można składać emailowo na adres sklep@technika100v.pl

 

3. Kupujący zobowiązany jest do podania numeru telefonu stacjonarnego lub komórkowego oraz adresu e-mail, pod którymi będzie możliwe potwierdzenie zamówienia.

 

4. Zamówienia, których nie uda się potwierdzić w ciągu 5 dni nie będą realizowane.

 

5. Nieprawidłowo złożone zamówienia nie będą rozpatrywane.

 

6. Sklep technika100v.pl zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości.

 

7. W przypadku ewentualnej zmiany cen produktów, technika100v.pl niezwłocznie zobowiązuje się do poinformowania o tym klienta. W razie braku akceptacji nowej ceny przez klienta, zamówienie na określony produkt nie będzie realizowane.

 

8. Technika100v zastrzega sobie prawo do wycofania ze sprzedaży niektórych produktów, znajdujących się na stronach sklepu.

 

9. Firma AVIO wystawia faktury VAT. Aby otrzymać fakturę VAT należy poinformować o tym sprzedawcę przy składaniu zamówienia oraz podać dane firmy.

 

10. Złożenie zamówienia przez klienta oznacza dla sklep100v.pl ofertę zawarcia umowy sprzedaży zamówionego produktu. Jest ona wiążąca dla klienta, jeśli sklep100v.pl potwierdzi jej otrzymanie niezwłocznie w ciągu 3 dni roboczych.III. Wysyłka i zapłata1. Zamówione towary są wysyłane do klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej . Są one dostarczane pod adres wskazany w formularzu zamówieniowym, lub w zależności od opcji skrzynkę pocztową. Formularz ten jest dostępny na stronie www.technika100v.pl po wcześniejszej rejestracji oraz zalogowaniu.Firma zastrzega sobie prawo do udostępnienia kurierowi numeru telefonu podanego podczas rejstracji. Adres dostawy może zostać również ustalony ze sprzedawcą w korespondencji mailowej lub telefonicznej.

 

2. Termin dostawy zamówionych towarów wynosi od 2 do 5 dni roboczych od momentu potwierdzenia zamówienia, o ile podczas potwierdzenia zamówienia nie nastąpią inne ustalenia odnośnie terminu dostawy pomiędzy Technika100v.pl a Kupującym.

 

3. W przypadku płatności przelewem termin realizacji zamówienia wydłuża się o czas zaksięgowania wpłaty na koncie firmy AVIO, a w przypadku płatności ratalnej o czas przygotowania i podpisania umowy ratalnej.

 

4. Zapłata za towar może być również uiszczana gotówką kurierowi przy odbiorze przesyłki, Po wcześniejszym kontakcie z obsługą sklepu

 

Tehcnika100v zastrzega sobie prawo naliczenie kosztów transportu (w uzgodnieniu z Klientem) w przypadku wysyłki za pobraniem

 

5. Formalności związane z rozliczeniem transakcji są dokonywane w miejscu odbioru zamówionego towaru i prowadzi je pracownik firmy spedycyjnej.

 

6. Po uiszczeniu opłaty klient ma prawo do sprawdzenia zawartości paczki w obecności doręczyciela w celu sprawdzenia czy nie nastąpiło uszkodzenie towaru w trakcie dostawy.

 

7. Sklep technika100v.pl nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane niewywiązaniem się przez firmy kurierskie z umów obsługi przewozowej i pocztowej.

 

8. W przypadku braku towaru w magazynie, Klient jest informowany o tym fakcie i związanym z tym wydłużeniem czasu realizacji zamówienia.

 

9. Zakupione i dostarczone towary objęte są gwarancją od 1 roku do 5 lat.

 

10. Wszelkie zwroty i przesyłki wysyłane na koszt firmy AVIO nie są przyjmowane, chyba że nastąpiły wcześniej inne ustalenia.IV. Zwrot towaru i reklamacje1. Produkty posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, obowiązującą na terenie Polski. Czas gwarancji każdego produktu widnieje w karcie gwarancyjnej dołączonej do produktu. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta. Większość produktów posiada gwarancje realizowane bezpośrednio przez autoryzowane punkty serwisowe producentów. Dokładne adresy punktów serwisowych znajdują się na kartach gwarancyjnych dołączanych do produktów oraz na stronach internetowych producentów. W przypadku braku adresu punktu serwisowego należy skontaktować się ze sklepem technika100v.pl w celu ustalenia punktu serwisowego do którego klient wysyła uszkodzony towar na swój koszt. W przypadku naprawy serwisowej objętej gwarancją naprawiony produkt odsyłany jest bezpośrednio do Klienta na koszt serwisanta.

 

2. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) Art. 2 punkt 2, w terminie dziesięciu dni od otrzymania zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Wskazane w tym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone, oraz nie będą nosiły jakichkolwiek śladów używania. Zgodnie z ustawą, możliwości zwrotu nie podlegają produkty, podlegające ochronie praw autorskich, takie jak oprogramowanie, płyty CD z muzyką itp.

 

3. W przypadku chęci skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, zwracany towar należy odesłać na własny koszt, po wcześniejszym skontaktowaniu się ze sprzedawcą w celu ustalenia adresu na jaki należy odesłać produkt. Do przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. W ciągu dwóch dni roboczych sklep dokona sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia wymienione w tym punkcie wymagania, zostanie wystawiona faktura korygująca. Oryginał i kopia faktury zostaną wysłane do Klienta listem priorytetowym. Klient powinien odesłać podpisaną kopię faktury korygującej. Po jej otrzymaniu, w ciągu 7 dni roboczych, Sklep dokona zwrotu zapłaty na wskazane konto Klienta, pomniejszoną o koszty transportu związane z dostarczeniem zamówienia do Klienta.

4. Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty lub od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie. W pozostałych przypadkach reklamacje nie będą rozpatrywane.